Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam

Alcalic 1000g rozpuszczalny w wodzie

Rozpuszczalny w wodzie preparat dla gołębi zawierający substancje alkalizujące z dodatkiem glukozy.
Mieszanka paszowa uzupełniająca.


Dostępność: Wysyłka w przeciągu 24h
Cena: 14,60 zł

Jednym ze skutków nasilonego metabolizmu tkanki mięśniowej, w czasie intensywnego lotu gołębia pocztowego, jest kwasica metaboliczna. Odpowiedzialny jest za nią głównie kwas mlekowy powstający jako produkt beztlenowego rozkładu glukozy. Powstający kwas mlekowy obniża pH mięśni i w krótkim czasie doprowadza do ich zmęczenia.
Celem skrócenia czasu niezbędnego do utlenienia kwasu mlekowego, który nagromadził się w mięśniach, co jest podstawowym warunkiem ich powrotu do pełnej sprawności, stosuje się preparaty alkalizujące.
Alcalic jest to rozpuszczalna w wodzie mieszanka uzupełniająca dla gołębi zawierająca substancje alkalizujące z dodatkiem glukozy. Składniki te ułatwiają przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej zaburzonej u lotowanych gołębi.

Wodorowęglan sodu, chlorek sodu, siarczan sodu, glukoza
Składniki analityczne w 1kg
Wapń 0%, Fosfor 0%, Sód 26%
Informacje dodatkowe
Siarka 5,3%

Instrukcja stosowania :

Podaje się następnego dnia po powrocie z lotu, najczęściej w poniedziałek - 1g na 1 litr wody do picia, tj. 1 miarka na 4,5 litra wody. Można również stosować w okresie pierzenia oraz w czasie przerwy zimowej w takich samych ilościach.

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
E-mail:
Telefon:
Pytanie:
Przepisz tekst z obrazka: